kursy nurkowe

On 04/04/2014

Nurkowanie, kilka słów zanim zapiszemy się na swój kurs nurkowania…

Wbrew opiniom, które można usłyszeć o nurkowaniu,  to nurkowanie nie jest trudne, jeśli tylko nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych i nie mamy lęku przed wodą, to na pewno możemy nauczyć się nurkować. Oferta szkoleń i kursów nurkowych jest znacząco rozbudowana, także nurkują dzieci jak i osoby w podeszłym wieku, najważniejsze to chcieć poznać podwodny świat.

Aby uzyskać uprawnienia płetwonurka nie musimy także być doskonałymi pływakami lub sportowcami o ponadprzeciętnej kondycji.

Jak sprawdzić czy nam się spodoba …

Przygodę z nurkowaniem możemy rozpocząć od wizyty w centrum nurkowym i wzięciu udziału w programach typu „DISCOVER SCUBA DIVING” , nazywanych także „NURKOWANIE NA PRÓBĘ”.

Programy takie mają na celu zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas nurkowania i nurkowaniu pod nadzorem instruktora, jest to  bardzo przyjemne nurkowanie na niewielką głębokość , może być także przeprowadzone na basenie. Takie programy cieszą się bardzo dużym powodzeniem podczas wypraw wakacyjnych gdzie wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z nurkowaniem. Jeśli po wyjściu z wody ,nie możemy ochłonąć i zaraz chcemy wejść ponownie pod wodę, to już wszystko jest jasne…  Kolejnym krokiem jest zapisanie się na kurs podstawowy, podczas tego kursu prowadzone będą zajęcia teoretyczne, przeplatane zajęciami basenowymi , a następnie to wszystkie nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystamy na znurkowaniach szkoleniowych w wodach otwartych.

Przy zapisywaniu się na kurs najczęściej nie musimy się martwić o własny sprzęt , szkoły nurkowania zapewniają go dla wszystkich swoich kursantów, warto jednak na początku zainwestować we własne ABC (płetwy ,maska, rurka).

Niezależnie od federacji w jakiej rozpoczniemy naszą przygodę, instruktor przekaże nam wiedzę dotyczącą bezpiecznego nurkowania  z partnerem do głębokości 18-20m

Jeśli mamy od 10 do 15 lat , to uzyskamy uprawnienia w wersji JUNIOR i będą nam pozwalały na nurkowanie z partnerem do 12m.

Certyfikaty ,które otrzymamy po zakończeniu kursu są certyfikatami międzynarodowymi i możemy ich używać w każdej części Świata ,dzięki nim możemy nurkować bez nadzoru instruktora ,wypożyczać sprzęt do nurkowania i oczywiście rozwijać swoją wiedzę biorąc udział w bardziej zaawansowanych szkoleniach i warsztatach.

Oferujemy kursy nurkowania w Egipcie – bazy nurkowe w Sharm, Marsa Alam, Hurghada