Gdzie warto zajrzec

GDZIE WARTO ZAJRZEĆ

NAAMA BAY – najpopularniejsza dzielnica w mieście. To właśnie to miejsce nazywane jest Las Vegas Egiptu. Znajdziecie tu ulice pełne dyskotek (PACHA, HARD ROCK CAFE, LITTLE BUDDA), barów, knajpek, restauracji, kasyn. Kupicie pamiątki tj. szisze (fajki wodne), papirusy, plastikowe piramidy, t-shirty (polecamy bawełnę egipską!) itd.

zdj2OLD MARKET – miejsce dużo bardziej egzotyczne niż Naama Bay. Jest to typowy bazar egipski. Miejsce popularne zarówno wśród turystów jak i Egipcjan. Mnóstwo tu śmieci, kotów i Arabów chcących nam sprzedać wszystko, a jak się uda to czasem i kupić czyjąś żonę. Znajdziecie tu bar z sokiem z trzciny, ekstremalny sklep mięsny (trzeba to zobaczyć aby zrozumieć), kupicie wiertarkę, taczkę, owoce, drewniane maski sprowadzane z Kenii, następnie opisywane MADE IN EGYPT, bary z egipskim jedzeniem i dużo, dużo innych ciekawych rzeczy.

Zarówno Old Market jak i Naama Bay czynne są w zasadzie przez całą dobę, chociaż największy ruch jest dopiero po zachodzie słońca. Najlepiej wybrać się na zakupy pomiędzy godziną 20, a 2 w nocy.